niedziela, 24 kwietnia 2016

Pantone w mojej biżuterii. CREA.

Przygotowałam całkowicie nową serię biżuterii. Pomysł zrodził się po ogłoszeniu przez Pantone nowego duetu kolorów na 2016 rok.

Zestaw kolorów nie od razu przypadł mi do gustu, ale muszę przyznać, że te kolory mają coś w sobie. Tak więc jak je oswoiłam, zapragnęłam wdrożyć do mojej biżuterii. Pomysłów miałam kilka, a prób jeszcze więcej, ale w końcu wyłoniła się taka nowa rodzinka biżuteryjna. Oczywiście w całości wykonana z żywicy, specjalnie barwionej, następnie każdy element szlifowany i polerowany ręcznie.
Elementy te można sobie dowolnie komponować w zakresie jednego wyrobu. Są to geometryczne, choć niekoniecznie regularne w kształtach kostki, które można łączyć w dowolne zestawy kolorystyczne.
Z tą dowolnością kolorów to tak troszkę nie do końca, ponieważ w tej chwili proponuję 5 kolorów, są to; różowy, błękitny, biały, szary i szaro-fioletowy.
Trudno mi opisać całą koncepcję więc pokażę przykłady na zdjęciach.
Tak wyglądają elementy nieregularne.


Przedstawiam możliwości kreowania swojej biżuterii z koralików CREA!


Nie ukrywam, że jestem bardzo ciekawa jak Wam się podoba?
Oczywiście pomysł mocno rozwojowy. Niebawem następne realizacje...


3 komentarze:

 1. Pomysł bardzo mi się podoba, lubię taką nowoczesną biżuterię, surową, nieoczywistą i wymagająca odwagi w noszeniu ;) Jeśli o mnie chodzi, moim ulubieńcem jest wisior na białym tle, bardzo mi się podoba dobranie kształtów i kolorów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za opinię. Będą też "grzeczniejsze" kształty, wszystkie w tych 5 kolorach, więc można mieszać do woli :)

   Usuń
 2. Fantastyczny pomysł oraz świetna kolorystyka. Pastele są idealne na wiosnę!

  OdpowiedzUsuń